Jak sprawdzić kto lubi stronę "fanpage" na facebooku?

2 Komentarze

Era facebokaNa facebooku bardzo ważną rolę odgrywają strony firmowe - tzw. fanpage. Podstawową różnicą między osobistym profilem na facebooku, a taką stroną jest sposób nawiązywania relacji z innymi użytkownikami facebooka. Profil osobisty reprezentuje osobę, która może zapraszać innych do grona swoich znajomych, strona fanowska zaś nie może mieć znajomych, jedynie fanów - czyli osoby, które kliknęły na takiej stronie "Lubię to". Taka strona fanowska może być sprzężona ze zwykłą stroną www, wtedy to kliknięcie "Lubię" na stronie www powoduje automatyczne polubienie fanpage na facebooku.

Wiele razy z pewnością byłeś ciekaw, kto lubi daną stronę...

Jeżeli nie jesteś właścicielem strony, możesz zobaczyć jedynie ilość osób - np. "Lubiane przez 83 osoby", lecz facebook pokaże Ci jedynie awatarki Twoich znajomych, którzy są wśród fanów strony. I to zwykle jedynie kilku wybranych (przy tak dużej ilości użytkowników nie ma możliwości wyświetlenia wszystkich osób - w takim przypadku serwery szybko uległyby przeciążeniu zbyt dużą ilością danych).

Na niektórych stronach www można spotkać widget - tzw. fanbox, który w atrakcyjny sposób wyświetla losowe (nie do końca losowe, bo osoby będące w kręgu Twoich znajomych będą pojawiać się znacznie częściej niż inni) osoby które lubią stronę fanowską sprzężoną z daną stroną www. Zaraz, zaraz. Skoro fanbox potrafi wyświetlić osoby które lubią daną stronę, to może da się go wykorzystać aby sprawdzić kto lubi dowolną fanpage na facebooku?

LikeMore

Poniżej proste narzędzie umożliwiające wyświetlenie większej ilości fanów niż zwykle. Po wprowadzeniu poprawnego adresu poniżej zostanie wyświetlona maksymalna ilość osób, na jakiej pokazanie pozwalają mechanizmy facebooka. Po każdym wciśnięciu "Pokaż fanów" zostanie wyświetlony inny zestaw osób. Miłej zabawy!

Wskazówka:
Zauważ, że inne wyniki otrzymasz będąc zalogowanym na swoje konto na facebooku, a inne gdy nie jesteś zalogowany.
 

Skopiuj z paska przeglądarki adres strony fanpage na facebooku w formacie:

http://www.facebook.com/nazwa_strony_fanowskiej
lub
http://www.facebook.com/pages/nazwa_strony_fanowskiej/id_strony_fanowskiej

uwaga: pamiętaj, aby usunąć z adresu wszystkie dodatkowe zmienne, np. "?sk=wall"

Adres:  

 

Zobacz także:

Istną skarbnicę wiedzy na temat najpopularniejszego portalu społecznościowego znajdziesz tutaj:

Era facebokaGodzina dziennie z Facebook marketingiemMarketing społecznościowy

Kategorie: 
Oceń ten artykuł: 
Jak sprawdzić kto lubi stronę "fanpage" na facebooku?Ocena: 4.8 (18 gł.)

2 Komentarze

Wcale nie jest tak jak piszecie. Po kolejnym wciśnięciu "Pokaż fanów" wyświetlają się te same osoby i w rezultacie nie ma możliwości ujrzenia wszystkich fanów danej strony. A szkoda ...

Obrazek użytkownika Miron Wojnowski

Nasze narzędzie wykorzystuje mechanizmy facebooka. Jeżeli zestaw fanów nie zmieniał się po kolejnych przeładowaniach strony, to albo:

  1. nie wylogowałeś się z facebooka i widziałeś głównie swoich znajomych
  2. strona miała niewielu fanów i byli wyświetleni w większości
  3. facebook zakeszował sobie jakiś zestaw fanów i uparcie go zwracał - ze względu na obciążenie serwerów facebooka są na nim zastosowane różne mechanizmy podnoszące wydajność, a wyświetlenie fanów wymaga odpytania bazy danych, więc możliwe jest że chwilowo zestaw zwracany nie ulegał zmianie - w takim przypadku należy powtórzyć sprawdzenie za kilka godzin...

Napisaliśmy, że narzędzie umożliwia zobaczenie "większej ilości fanów niż zwykle", a nie "wszystkich" - sądzę, iż ze względu na sposób działania facebookowego fanboxa zobaczenie 100% fanów nie jest możliwe, jednak dla gros stron mechanizm działa doskonale i pokazuje większość z nich.